Pracownicy z Filipin - agencja pracy

Już od dłuższego czasu spora część polskich firm i większych przedsiębiorstw boryka się z dużymi problemami kadrowymi. Na rynku pracy brakuje nie tylko pracowników wysoko wykwalifikowanych, ale i pracowników fizycznych. 

W wyniku powstałej luki i braków kadrowych coraz częściej zarówno na globalnym, jak i na polskim rynku pracy poszukiwani są pracownicy z zagranicy, w tym również pracownicy z Filipin. Szacuje się, że w niektórych przedsiębiorstwach zagraniczni pracownicy stanowią połowę zatrudnionych osób.

Sprawdź również: pracownicy z Azji

Masz pytanie? Chętnie odpowiemy!

+48 883 345 077

Folder

Współpraca krok po kroku z PRF Work. Pobierz folder i dowiedz się więcej. 

Pracownicy z Filipin w Polsce – dlaczego warto zatrudnić? 

Pracownicy z Dalekiego Wschodu, w tym pracownicy z Filipin, coraz częściej znajdują zatrudnienie w polskich firmach. Sam proces rekrutacji i przyjazdu do Polski w niektórych przypadkach jest mocno utrudniony. Mimo tego, dzięki pożądanym przez polskie firmy cechom, pracownik z Filipin może liczyć na miejsce pracy w polskich firmach. 

Co stanowi o jego „atrakcyjności”? 

Oczywisty jest argument finansowy. Jak pokazują dane statystyczne pracownik z Filipin ma mniejsze oczekiwania względem wynagrodzenia niż chociażby pracownik z Ukrainy. Poza tym, na pierwszy plan wysuwa się również ich rzetelność i solidność w wykonywaniu powierzonych zadań. Co ważne, pracownicy z Filipin w Polsce bardzo szybko uczą się nowego zawodu i obowiązków. 

Ponadto:

 • są pełni radości życia,
 • dają dobry przykład zapału do pracy, 
 • są zaangażowani, 
 • chętnie poznają polskie obyczaje, 
 • są lojalni wobec pracodawcy, 
 • dobrze współpracują z zespołem, 
 • posiadają wyjątkową kulturę pracy,
 • zazwyczaj nie rozwiązują umowy przed końcem okresu jej trwania.

Z racji, że językiem urzędowym na Filipinach jest język angielski pracodawca ma również ułatwiony kontakt z filipińskim pracownikiem. 

Pracownicy z Filipin rekrutacja i procedury 

W przypadku pracowników z Filipin rekrutacja zazwyczaj odbywa się w obrębie sektora usługowego. Zagraniczni pracownicy z powodzeniem znajdują zatrudnienie w:

 • rolnictwie,
 • branży hotelarskiej,
 • gospodarce morskiej. 

Należy pamiętać, że kwestie ich zatrudnienia w Polsce nadzorowane są przez rządową, filipińską agencję zatrudnienia POEA (Philippine Overseas Employment Administration). Dodatkowo, sam proces migracji zarobkowej może się wydłużać w zależności od czasu pozyskania niezbędnych dokumentów. Z tego powodu, aby skutecznie i szybko zatrudnić pracowników z Filipin agencja pracy specjalizująca się w tego typu działaniach „wyręcza” w całym procesie pracodawcę. Dlaczego? 

W całym procesie, który może potrwać do trzech miesięcy, niezbędna jest nie tylko znajomość filipińskiego prawa, ale również mentalności tamtejszego społeczeństwa.

Pozwolenie

Podstawą zatrudnienia w Polsce pracowników z Filipin jest zezwolenie na pracę wydane przez wojewodę. Wniosek o wydanie zezwolenia na pracę na terytorium Polski wraz ze stosownymi załącznikami należy złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Wojewódzkim lub online. Proces oczekiwania na wydanie pozwolenia może trwać 1-2 miesięcy. 

Uzyskane pozwolenie należy przekazać pracownikowi, który teraz będzie już mógł starać się o wizę, a co za tym idzie, legalnie przebywać w Polsce i legalnie pracować. 

Warunki pracy i zatrudnienia 

W przypadku pracowników z Filipin okres zatrudnienia w polskiej firmie nie może być krótszy niż rok czasu (kolejna umowa powinna być już zawarta na okres co najmniej trzech lat). 

Ponadto pracodawca powinien:

 • zagwarantować pracownikowi w umowie wynagrodzenie w wysokości minimum najniższej krajowej,
 • zapewnić zakwaterowanie, 
 • zapewnić ubezpieczenie zdrowotne, 
 • opiekę koordynatora z językiem angielskim, który pomoże pracownikowi wdrożyć się w życie firmy.

Pracownicy z Filipin agencja pracy Warszawa 

Korzystając ze wsparcia doświadczonej w temacie pracownicy z Filipin w Polsce agencji pracy przedsiębiorca nie tylko zyskuje czas, ale również oszczędza środki. Dzięki współpracy z doświadczoną agencja pośrednictwa pracy procedury zostają maksymalnie uproszczone, a pracodawca odciążony. Rozwiązujemy sprawy urzędowe i kwestie legalności zatrudnienia pracownika.

Oferuje popularne naszyjniki damskie takie jak wisiorki, chokery i chain necklace. Kupuj biżuterię z różnych metali i kamieni szlachetnych, odpowiednią na każdą okazję